ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6801646
*
nr 680 1646
Spegel
60x110
Utrop:
100 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2011
kl 18:09:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 07:29:24
1
100 kr
7/2 13:35:05
2
150 kr
7/2 13:45:05
3
300 kr
7/2 15:31:14
4
250 kr
7/2 15:31:39
4
350 kr
7/2 16:05:19
5
400 kr
7/2 16:29:49
4
450 kr
7/2 16:48:12
6
750 kr
7/2 17:19:51
4
550 kr
7/2 17:20:30
4
650 kr
7/2 17:21:44
4
750 kr
7/2 17:22:14
4
800 kr
7/2 17:33:28
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 680 1646
Spegel
60x110
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/2 07:29:24 | 1 | 100 kr |
7/2 13:35:05 | 2 | 150 kr |
7/2 13:45:05 | 3 | 300 kr |
7/2 15:31:14 | 4 | 250 kr |
7/2 15:31:39 | 4 | 350 kr |
7/2 16:05:19 | 5 | 400 kr |
7/2 16:29:49 | 4 | 450 kr |
7/2 16:48:12 | 6 | 750 kr |
7/2 17:19:51 | 4 | 550 kr |
7/2 17:20:30 | 4 | 650 kr |
7/2 17:21:44 | 4 | 750 kr |
7/2 17:22:14 | 4 | 800 kr |
7/2 17:33:28 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23